Sat January 20, 2018   |   شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
مهرداد خورشیدوند
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری همدان
     مناقصه، مزایده، فراخوان
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/٠۵/٠۵ تعداد بازدیـد : ٨٧۵   بازگشت
 
 
 


مدیرعامل سازمان تاکسیرانی همدان:


عمر ناوگان تاکسیرانی شهر همدان ۹ سال است

 

 

 مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی همدان با بیان اینکه عمر ناوگان تاکسیرانی شهر همدان ۹ سال است، گفت: ۸۵۰ تاکسی فرسوده در شهر همدان در نوبت نوسازی هستند.

مهرداد خورشیدوند  به رویکرد سازمان تاکسیرانی همدان اشاره کرد و گفت: سازمان تاکسیرانی در سال جاری رویکرد تمرکززدایی از مرکز شهر را مدنظر قرار داده که با روندی منطقی کارها پیگیری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری همدان به انتقال تاکسی های خیابان بوعلی همدان به پایانه سینا اشاره کرد و با بیان اینکه عدم اضافه کردن خودرو به خطوطی که به میدان امام (ره) ختم می‌شوند، در دستور کار قرار دارد، افزود: از ۳۴۲۴ دستگاه تاکسی در شهر همدان، ۲۲۰۰ دستگاه وارد میدان امام(ره) می‌شوند که باید آنها را به رینگ اول شهر انتقال دهیم.

راه‌اندازی پایانه های جدید تاکسی در همدان

خورشیدوند از راهاندازی پایانه های جدید تاکسی در همدان خبر داد و گفت: خودروهای ون شهرک مدنی و کوی خضر همدان به این پایانه انتقال می یابد و در آینده نزدیک نیز پایانه «پل پهلوان ها» در همدان راه‌اندازی خواهد شد و تا پایان سال ۲۷۰ دستگاه خودروی ون موجود در خطوط ۶ گانه شهر در یک پایانه متمرکز خواهد شد.

وی به برنامه ریزی برای راه اندازی پایانه «میرزاده عشقی» نیز اشاره کرد و با بیان اینکه در راه اندازی این پایانه از فضای عبوری عابر پیاده استفاده نشده است، گفت: سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری همدان در حوزه مدیریت شهری عابرمحور و پیادهمحور حرکت می کند و حق را به عبر می دهد.

خورشیدوند به ترمیم و بازسازی تابلوهای قدیمی ایستگاه‌های تاکسی در همدان اشاره کرد و گفت: ۷۰ تابلوی قدیمی در ایستگاه‌های تاکسی تعویض و ۵۰ ایستگاه جدید نیز راه اندازی و تابلوهای آنها نصب شده است.

خط کشی ایستگاه‌های تاکسی در برنامه قرار دارد

خورشیدوند با بیان اینکه خط کشی ایستگاههای تاکسی در برنامه قرار دارد، افزود: طی دو ماه آینده برای نخستین بار خطوط خط کشی در ایستگاه های ثابت تاکسی ایجاد می شود.

وی از رفع مشکل تمدید پروانه برای ۳۵۰ نفر از تاکسیرانان شهر همدان خبر داد و افزود: کارت شهری دو ساله صادر می شود و با پیگیری های انجام شده کارت شهری این افراد تمدید و صادر شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری همدان همچنین با اشاره به اقدامات نوسازی ناوگان تاکسیرانی همدان با بیان اینکه از بهمن ماه ۹۴ ثبت نام برای نوسازی تاکسیها آغاز شده و از اوایل تیرماه امسال ۹۵ دستگاه تاکسی در همدان نوسازی شده است، گفت: ۸۵۰ نفر در طرح نوسازی تاکسیهای سطح شهر همدان ثبت نام کرده و از این تعداد ۳۵۰ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند.

ارائه تسهیلاتی با کارمزد ۲ درصد به تاکسیرانان

خورشیدوند با اشاره اینکه همدان مرکزیت اسقاط غرب کشور را عهده دار شده است، عنوان کرد: در حوزه رفاه حال تاکسیرانان صندوق قرضالحسنهای ایجاد شده که چرخش مالی سالانه آن بیش از ۲ میلیارد تومان است و در این حوزه تسهیلاتی با کارمزد ۲ درصد در اختیار تاکسیرانان قرار می گیرد.

وی همچنین از کاهش ۸۰ درصدی تخلفات تاکسیرانان سخن گفت و با بیان اینکه طی سال جاری تنها دو کمیته انضباطی تشکیل و به حدود ۱۰ پرونده رسیدگی شده است، گفت: آموزشی و سیستمی بودن کار باعث کاهش تخلفات شده است.

خورشیدوند همچنین از وجود سه تاکسی بی‌سیم فعال و یک تاکسی بی‌سیم نیمه فعال در همدان خبر داد و گفت: تاکسی بی سیم ۱۸۳۳، ۱۸۲۸، ۱۸۲۰ و ۱۸۴۴ در شهر همدان فعالیت دارند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری همدان با بیان اینکه تاکسی بیسیم ۱۸۳۳ با ۲۱۰ دستگاه فعالیت دارد، افزود: از این تعداد ۹۵ دستگاه تاکسی و بقیه خودروی شخصی است.

وی با بیان اینکه تاکسی بیسیم ۱۸۲۸ نیز با ۱۴۰ تاکسی بی‌سیم در شهر همدان فعالیت میکند، گفت: از این تعداد ۳۸ تاکسی و مابقی خودورهای شخصی است.

افزایش تعداد تاکسی بی‌سیم‌های شهر همدان

خورشیدوند با بیان اینکه تاکسی بیسیم ۱۸۲۰ نیز دارای ۳۱ تاکسی است که از این تعداد سه تاکسی و بقیه خودورهای شخصی است، از افزایش تعداد تاکسی بیسیمهای شهر همدان خبر داد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری همدان با بیان اینکه به طور میانگین در کشور ۲۷۰ هزار تاکسی وجود دارد که از این تعداد ۹۰ هزار تاکسی فرسوده هستند، گفت: تا پایان سال گذشته ۱۲۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده در همدان وجود داشت که ۸۵۰ تاکسیران برای نوسازی تاکسی‌های خود اقدام کرده اند.

وی همچنین با بیان اینکه یکی از روشهای کنترل و مدیریت ناوگان تاکسیرانی و پرداخت الکترونیکی، استفاده از سامانه AVLاست که در کشور مطرح شده اما اجرای آن در یکی از کلانشهرها با مشکل مواجه شد، افزود: برای راهاندازی سیستم پرداختی الکترونیکی ابتدا باید کیف الکترونیک ایجاد کرد.

خورشیدوند با بیان اینکه باید زیرساخت های اجرای این طرح در همدان فراهم شود، به فعالیت ۱۱۰ بانوی تاکسیران در شهر همدان اشاره کرد و گفت: سامانه ای به نام «سپند» برای سرویس مدارس طراحی شده که طی دو هفته آینده این سامانه در همدان رونمایی میشود و تمام ثبت نام سرویس ها در آن انجام میشود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲۰۰ دستگاه سرویس مدارس در همدان فعال بود، گفت: از این تعداد ۳۵۰ دستگاه تاکسی بود.

ثبت ۴۹ مورد شکایت تلفنی و ۹۵ مورد شکایت مکتوب

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی همدان به آمار شکایت های مردمی از حوزه تاکسیرانی اشاره کرد و با بیان اینکه بیشترین موارد شکایت مربوط به درگیری های لفظی بوده است، عنوان کرد: در چهار ماهه امسال ۴۹ مورد شکایت تلفنی و ۹۵ مورد شکایت مکتوب صورت گرفته اما در ۷۵ مورد از شکایات رضایتمندی کسب شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری همدان  از انجام ۴۰۰ هزار سفر به صورت روزانه توسط ناوگان تاکسیرانی همدان خبر داد و افزود: ۹۵۰ هزار سفر روزانه در شهر همدان انجام می شود که ۲۲۰ هزار سفر توسط ناوگان اتوبوسرانی، ۴۰۰ هزار سفر توسط ناوگان تاکسیرانی و ۳۳۰ هزار سفر نیز توسط ناوگان شخصی صورت می‌گیرد.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۴۷,۸۴۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان تاکسیرانی تهران
سازمان تاکسیرانی اصفهان
سازمان تاکسیرانی تبریز
سازمان تاکسیرانی مشهد
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت حمل و نقل و ترافیک
شورای اسلامی شهر همدان
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان